Utworzono dnia 18.10.2021

Samorząd uczniowski to organizacja uczniów szkoły. Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 14 grudnia 2016 roku. Zgodnie z przywołaną ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego. Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.

W naszej szkole organizacja ta, działa na kilku płaszczyznach: kulturalnej, organizacyjnej, społecznej. Nasz cel to rozwijanie samorządności i aktywności społecznej dzieci w taki sposób, aby stały się współorganizatorami szkolnego życia.  Na szczególną uwagę zasługuje: wdrażanie dzieci  do demokratycznych form współżycia (wybory do samorządu), współorganizowanie uroczystości szkolnych, okolicznościowych apeli, konkursów, wystaw, działanie na polu wolontariatu.

W dniu 30.09.2021r. w naszej szkole odbyły się wybory zarządu SU.

Oto wyniki głosowania:

Przewodnicząca- Kamila Dyszczyk

Zastępca- Magda Grzesiak

Sekretarz- Julia Pozorska

Drodzy Uczniowie, nie bójcie się i dołączcie do NAS!!

Czekamy na wasze pomysły i akcje do zrealizowania 

Pamiętajcie, że Samorząd Uczniowski tworzy KAŻDY z Was !!!

Jednocześnie pragniemy ogłosić, że już 19.10.2021r. wchodzi w życie jedna z akcji zainicjowanych przez uczniów- Dzień bez zadania domowego. Regulamin akcji znajduje się w załączniku oraz na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

ZAŁĄCZNIKI:

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.