Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

Nasza szkoła realizuje Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na przełomie listopada i grudnia br. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w większości wybrane przez uczniów. Wszystkie opinie oraz sugestie uczniów i rodziców były podstawą do stworzenia listy książek, jakie powinny być zakupione do biblioteki w ramach tego projektu.

Nasz księgozbiór został wzbogacony o 104 woluminy za kwotę 2 500 zł oraz nowe wyposażenie w regały biblioteczne za kwotę 2 500 zł. (4 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 1000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Pierwsze opracowane książki trafią do czytelników przed przerwą świąteczną.

Biblioteka szkolna dzięki współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami podjęła i przeprowadziła wiele działań służących promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.