Wycieczka edukacyjna uczniów do Paproci Dużej

Utworzono dnia 22.03.2024

22 marca uczniowie klas IV - VIII udali się na wycieczkę edukacyjną do Paproci Dużej. Celem wycieczki było poznanie historii i kultury tej niezwykłej miejscowości, a także uczczenie pamięci bohaterów.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Miłosierdzia Bożego. Uczniowie poznali historię świątyni, jej wyposażenie oraz znaczenie dla lokalnej społeczności. Szczególną uwagę zwrócili na fakt, że to właśnie w tym kościele Józef Piłsudski zawarł związek małżeński z Marią Juszkiewicz.

Następnie udali się do Izby Pamięci Józefa Piłsudskiego, gdzie mieli okazję zapoznać się z życiem i działalnością Naczelnika Państwa Polskiego. Obejrzeli wystawę poświęconą jego działalności wojskowej i politycznej, a także poznali pamiątki po nim.

Kolejnym punktem wycieczki było uczczenie pamięci poległych żołnierzy ochotników, uczniów szkół średnich i studentów 4 sierpnia 1920 roku. Następnie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat historii walk w tym regionie.

Na zakończenie wycieczki uczniowie przemaszerowali z Paproci Dużej do szkoły. Trasa przebiegała przez malownicze tereny gminy, mieli więc okazję podziwiać piękno przyrody.

Wycieczka do Paproci Dużej była dla uczniów cennym doświadczeniem edukacyjnym. Uczniowie nie tylko poznali historię i kulturę tej miejscowości, ale także mieli okazję oddać hołd tym, którzy walczyli za ojczyznę.

Wycieczka edukacyjna uczniów do Paproci Dużej

Utworzono dnia 22.03.2024, 13:03