Warsztaty pszczelarskie dla dzieci - słodka lekcja przyrody!

Utworzono dnia 11.04.2024

W dniu 9.04.2024r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty pszczelarskie dla dzieci z klas 0-V. Uczniowie mieli okazję poznać fascynujący świat pszczół i dowiedzieć się, jak ważne są te owady dla naszego ekosystemu.

Warsztaty rozpoczęły się od prelekcji, podczas której dzieci poznały budowę pszczoły, jej rolę w zapylaniu roślin oraz znaczenie miodu dla zdrowia. Następnie uczniowie obejrzeli pokaz rekwizytów pszczelarskich, w tym ula, podkurzacza, dłuta i ramki z węzą. Pszczelarz opowiedział o pracy w pasiece i zaprezentował, jak pozyskuje się miód.

Ciekawym elementem warsztatów było samodzielne wykonanie świeczki z wosku pszczelego.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom "Młodego Pszczelarza" oraz naklejki z motywem pszczół. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i z zapałem dzielili się zdobytą wiedzą.

Warsztaty pszczelarskie dla dzieci - słodka lekcja przyrody!

Utworzono dnia 11.04.2024, 10:30