Warsztaty profilaktyczne w CBK w Szumowie

Utworzono dnia 17.10.2023

Dnia 11 października uczniowie kl. VI, VII i VIII wraz z opiekunami i uczniami z Zespołu Szkół w Szumowie uczestniczyli w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Szumowie w warsztatach profilaktycznych pod hasłęm „Ku wolności”. Zajęcia miały na celu przybliżyć młodzieży problemy, z jakimi borykają się ludzie uzależnieni. Śpiew, wspólna zabawa i rozmowy były gwarancją  dobrego kontaktu z publicznością.

Historie opowiedziane przez prowadzących: Jacka Zajkowskiego (artystę hip hopowego i profilaktyka) i Piotra Zalewskiego (psychologa, profilaktyka, terapeuty, autora książki „Wyrwani Z Niewoli”) dowodzą, że każdy człowiek może się zmienić, odkryć w sobie piękno i dobro. Kiedyś “upadli” ludzie,  pogrążeni w wielu uzależnieniach, dzisiaj stanowią wzór dla młodych. Pokazują, że można żyć inaczej, realizować swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

Jacek i Piotr od kilku lat jeżdżą po całej Polsce, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi. Są od wielu lat na scenie „muzyki chrześcijańskiej”, dzięki której docierają skutecznie do młodych serc. Ale najważniejsze jest żywe świadectwo  niesione podczas setek spotkań grupy „Wyrwani Z Niewoli” z młodzieżą w całej Polsce.

Spotkanie z artystami- profilaktykami skłoniło uczestników do głębokiej refleksji nad samym sobą i przemyśleń nad swoim życiem.

Warsztaty profilaktyczne w CBK w Szumowie

Utworzono dnia 17.10.2023, 10:36

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.