„W barwach biało-czerwonych”

Utworzono dnia 01.06.2017

Szkoła Podstawowa w Srebrnej wzięła udział w drugiej edycji projektu: „W barwach biało-czerwonych”, który realizowany był z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Inicjatorem przedsięwzięcia był Podlaski Kurator Oświaty i Podlaska Rodzina Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Podjęto szereg działań związanych z kultywowaniem tradycji patriotycznych. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Truchel i pani Marii Wyrzykowskiej przygotowali świąteczną dekorację nawiązującą do symboli i barw narodowych, która znalazła się na zewnątrz szkoły oraz w środku budynku. Oprócz odświętnej dekoracji pani Agnieszka Boguska i pani Anna Maria Kossakowska przygotowały prezentację związaną z obchodami świąt majowych dla wszystkich uczniów.

W ramach utrwalenia przytoczonych informacji uczniowie otrzymali materiał w formie notatki
do wklejenia do zeszytu, który zawierał wyszczególnione trzy Święta Majowe i Preambułę naszej Konstytucji.

Zaangażowanie społeczeństwa szkoły świadczyło o głębokim przeżywaniu świąt narodowych
i szacunku do naszej tradycji od najmłodszych lat.

„W barwach biało-czerwonych”

Utworzono dnia 08.06.2017, 14:05