POZNAJEMY ZAWODY

Utworzono dnia 11.11.2018

Dnia 18 października 2018 roku 3-4-latki, grupa „O” oraz klasa I udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Po przybyciu uczniów na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością powitał nas aspirant Andrzej Burak. Dzięki uprzejmości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Niebywałymi atrakcjami dla najmłodszych były: możliwość przymierzenia hełmu, zwiedzenie wozu strażackiego oraz pokaz kurtyny wodnej. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach.

Zadowoleni i podekscytowani wyruszyliśmy do Urzędu Pocztowego. Tam czekała na nas Pani Dorota Wójcicka. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Uczniowie mogli zaobserwować, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Podczas wizyty dzieci wysłały listy do powstańców oraz uczniów z innych szkół w ramach akcji „ Wymiana pocztówek”.

Kolejną atrakcją był spacer nad zalewem oraz sala zabaw „Urwisolandia”. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami.

Wycieczka bardzo szybko dobiegła końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do szkoły.

POZNAJEMY ZAWODY

Utworzono dnia 12.11.2018, 21:12