Obchody Dnia Babci i Dziadka

Utworzono dnia 19.01.2024

Mimo, że styczeń jest zimowym, chłodnym miesiącem, to jednak są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, święto naszych kochanych Babć
i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W Szkole Podstawowej w Srebrnej zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez i uroczystości szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Seniorów.

Dnia 18 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie dyrektor szkoły Pani Grażyna Kaczorowska powitała wszystkich uczestników imprezy ciepłymi słowami, zwracając uwagę, jak ważną rolę w życiu każdego młodego człowieka odgrywają dziadkowie, a następnie złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: ks. kanonik dr Sławomir Grodecki, rodzice uczniów, Drogie Babcie i Dziadkowie przedszkolaków i uczniów szkoły.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej artyści przedszkolni i szkolni
wraz ze swymi wychowawcami przygotowali piękny, bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, skecze, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci składały życzenia oraz wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Podziękowania w stronę gości skierowały też przedstawicielki Rady Rodziców. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym
przez rodziców, a Pani Dyrektor zaprosiła Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce zespołu Zamberwsi. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu
i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Obchody Dnia Babci i Dziadka

Utworzono dnia 19.01.2024, 19:16