Obchody 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości w SP w Srebrnej

Utworzono dnia 14.11.2023

11 listopada to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Po123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Cieszymy się z niej i świętujemy na różne sposoby.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Srebrnej cała społeczność szkolna uczciła 11 Listopada w 105. rocznicę tego wydarzenia.

Przed uroczystym apelem odbyły się dwa spotkania z panem Dariuszem Wardaszko, wnukiem najstarszej siostry żony Witolda Pileckiego, Stefanii. Nasz gość specjalny przybliżył najpierw najmłodszym dzieciom, potem starszym uczniom, ciekawe fakty z historii Polski związane z walką o niepodległość. Zaśpiewał również nieznane pieśni patriotyczne, grając na keyboardzie.

Po ciekawej lekcji historii odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej. Część artystyczną wraz z klasą V i klasą VI przygotowały panie: Anna Kossakowska i Teresa Jarząbek. Nad oprawą muzyczną czuwała Agnieszka Boguska.

O godzinie 11.11 odśpiewany został hymn państwowy, ponieważ SP w Srebrnej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Następnie mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy tematycznie związanych ze Świętem Niepodległości w ramach Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej.

11 listopada 2023 roku chętni uczniowie, harcerze, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szumowie.

Należy podkreślić, że obchodzenie świąt narodowych  tworzy duchową wspólnotę i odrębność narodu, jest kontynuacją historii, pokazuje patriotyzm Polaków i przywiązanie do tradycji oraz  miłość do Ojczyzny.

Obchody 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości w SP w Srebrnej

Utworzono dnia 14.11.2023, 10:12