Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Utworzono dnia 14.09.2023

W dniu 8 września 2023 r. uczestniczyliśmy w XII edycji Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, zorganizowanej przez Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Szumowie. Na początku wysłuchaliśmy listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz biografii Elizy Orzeszkowej. Do wspólnego czytania włączyli się zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół w Szumowie i w Srebrnej. Podczas wydarzenia była prezentowana twórczość pani Barbary Korytkowskiej inspirowana lekturą. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia eksponatów zgromadzonych w miniskansenie. Na zakończenie był smaczny poczęstunek przygotowany przez uczestników warsztatów kulinarnych organizowanych w ramach projektu współpracy z Lokalną Grupą Działania „Brama na Podlasie”.

Akcja Narodowego czytania jest doskonałą okazją docenienia wartości czytania oraz spotkania ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Utworzono dnia 14.09.2023, 14:00

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.