JASEŁKA

Utworzono dnia 31.01.2017

Święto Bożego Narodzenia to szczególny czas w naszej kulturze. Tradycją naszej szkoły stało się, że w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną wystawiane  są jasełka. W tym roku odbyły się one 21 grudnia. Tegoroczny montaż słowno-muzyczny oparty na „Misterium wigilijnym” Ernesta Brylla przygotowali pod opieką pani Agnieszki Boguskiej uczniowie z klas czwartych i piątych oraz uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Piękna dekoracja przygotowana przez panią Małgorzatę Truchel i panią Marię Wyrzykowską wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Dzieci i rodzice mieli możliwość przekonać się, że o Jezusie narodzonym w Betlejem mogą dowiedzieć się nie tylko czytając Pismo Święte, ale również dzięki utworom literackim. Zebrani goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy nie mogli znaleźć schronienia; pasterzy, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o narodzinach Jezusa, jak również Trzech Mędrców – szczególnych gości przybywających do nowonarodzonego Zbawiciela i oddających pokłon Dzieciątku. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i zakończona życzeniami bożonarodzeniowymi złożonymi przez Panią Dyrektor -  Małgorzatę Helenę Cekało.

JASEŁKA

Utworzono dnia 31.01.2017, 15:15