BohaterON 2023

Utworzono dnia 08.12.2023

W listopadzie 2023r. uczniowie klas 0, I, V, VI i harcerze  wzięli  udział w  akcji „BohaterON. Włącz historię!”  Jest to ogólnopolska kampania  o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Projekt cieszył się w zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli  udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy  przygotowanych przez organizatorów.

Klasy 0 - I wysłuchały opowiadania ,,Jak zostałem bohaterem?”. Następnie wykonały plakaty ,,BohaterON w Twojej Szkole 2023” oraz zaśpiewali piosenkę ,,11 listopada”.

Uczniowie klasy V na lekcji historii i na zajęciach z wychowawcą zrealizowali scenariusz ,,Iskra nadziei”, wykonali gazetkę o Powstaniu Warszawskim oraz  zaśpiewali piosenkę ,,Pałacyk Michla”.

Zaś uczniowie kl. VI wraz z harcerzami wysłuchali bardzo wzruszającego i budzącego wiele emocji słuchowiska ,,Mały roznosiciel nadziei” oraz wykonali karty pracy.

Następnie zgodnie z przesłaniem akcji  pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej  postawy.  Na portalu „Dumni z Powstańców”, nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisali  wraz z wychowawcami życzenia  i podziękowania dla Powstańców. Były też  życzenia wyrażone śpiewem powstańczych piosenek.

Akcja ,,BohaterON w Twojej Szkole” była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

BohaterON 2023

Utworzono dnia 11.12.2023, 10:32