Ogólnopolska kampania społeczna „Mała książka – Wielki człowiek”

Utworzono dnia 05.01.2023

Szkoła Podstawowa w Srebrnej  uczestniczy od trzech lat w Ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – Wielki człowiek”, finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów klasy pierwszej.

Dnia 17 X 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Podczas tego wydarzenia Dyrektor Pani Grażyna Kaczorowska i wychowawca klasy Pani Małgorzata Cekało  wręczyły każdemu dziecku wyjątkowy prezent – Wyprawkę czytelniczą. Zawiera ona książkę pt. „Pierwsze abecadło” - antologię utworów poetyckich i prozatorskich wybitnych autorów, broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki, a także plakat „Kreatywny alfabet” z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Dzięki Wyprawce czytelniczej najmłodsi uczniowie naszej szkoły są aktywizowani do inspirującej podróży po świecie liter i tekstów literackich, a także zaproszeniem młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracjami.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.