W BARWACH BIAŁO - CZERWONYCH

Utworzono dnia 14.05.2018

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Srebrnej wzięła udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”, realizowanym z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorami konkursu byli:

-Podlaski Kurator Oświaty,

-Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku,

-Podlaska Rodzina Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Działania podjęte przez naszą społeczność miały na celu przygotowanie środowiska lokalnego do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku.

Na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły uczniowie i rodzice pod kierunkiem nauczycieli wykonali okolicznościowe dekoracje w barwach narodowych. Aby podtrzymać tradycje patriotyczne zorganizowano prelekcję multimedialną dla uczniów i wszystkich nauczycieli o symbolach narodowych w połączeniu z historią narodowych świąt majowych.

Na zakończenie obchodów uroczystości w naszej szkole wszyscy uczestnicy w odświętnych strojach, z kokardami narodowymi, odśpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne i niepodległościowe, wyrażając tym samym swoją miłość do ojczyzny, przywiązanie do tradycji i historii naszego narodu.

ZAŁĄCZNIKI: