Pokaz broni w szkole

Utworzono dnia 21.03.2018

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy pana Andrzeja Bączyka 27 lutego 2018 roku w naszej szkole gościliśmy pana Karola Barana i pana Marka Krajewskiego. Panowie są pasjonatami wojskowości i kolekcjonerami broni palnej i „białej”. W ciekawy sposób przybliżyli zebranym historię walk niepodległościowych związanych z okresem zaborów, aż do momentu odrodzenia się państwa polskiego.

Zaprezentowane militaria z tego okresu obejmowały: karabiny, pistolety, bagnety, noże, miecze, sztylety. Przywiezione eksponaty można było zobaczyć z bliska. Zorganizowana wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród chłopców, którzy mogli potrzymać w ręku prawdziwy karabin czy pistolet, a nawet je przeładować. Chyba niejeden z nich zapragnął zostać żołnierzem.

Pokaz broni w szkole

Utworzono dnia 21.03.2018, 12:45