Obchody Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej w Srebrnej

Utworzono dnia 28.10.2017

26 września został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2001 roku Europejskim Dniem Języków. W Szkole Podstawowej w Srebrnej dzień ten obchodzony był po raz pierwszy.

W dniach 18-22 września uczniowie klasy VI i VII mogli korzystać ze swoich smatfonów, aby skanować rozwieszone na korytarzu kody QR, w których ukryte zostały ciekawostki o krajach europejskich. 22 września chętne osoby mogły wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę w Quizie o Krajach Europejskich. Zgłosiło się 16 uczestników. Rywalizacja była zacięta J. Kilka osób uzyskało identyczne wyniki i musiało zmierzyć się w dogrywce. Zwycięzcą okazał się Oliwier Bączek z klasy VI.

Podsumowanie Europejskiego Dnia Języków oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w piątek, 6 października.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim biorącym udział w zabawie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym J.

Autor: Małgorzata Sówka