Dzień Ziemi 2018

Utworzono dnia 30.06.2018

Coroczne w naszej szkole obchodzimy Dzień Ziemi  w celu promowania wśród dzieci i młodzieży postaw ekologicznych, ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

To święto stanowi doskonałą okazję do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, takich jak zbieranie śmieci oraz sadzenie drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, czy globalne ocieplenie.

Okolicznościowy apel w dniu 20 kwietnia 2018 roku pod hasłem „Ziemia – nasz wspólny dom” został przygotowany przez panie: Renatę Bączyk i Agnieszkę Boguską, Ewę Kozłowską - Żukowską oraz uczniów klasy V i VI. Uroczystość uświetniły piosenki ekologiczne śpiewane przez chór szkolny.

Błękitna Planeta jest jedna, niepowtarzalna, ma służyć nam i następnym pokoleniom, dlatego warto o nią dbać!

Utworzono dnia 30.06.2018, 16:02