Boże Narodzenie w szkole

Utworzono dnia 21.03.2018

Czas Bożego Narodzenia to liczne wierzenia, zwyczaje i obrzędy. Ludzie ubierają choinki i pięknie dekorują swoje domy. W wieczór wigilijny układają na świątecznym stole sianko pod obrusem i dzielą się opłatkiem. Następnie w rodzinnym gronie jedzą kolację złożoną z dwunastu potraw i obdarowują się prezentami. Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony z bliskimi, to też chwile, gdy pamiętamy o tych, którzy są daleko i tych, których zabrakło wśród nas.

Tradycją w naszej szkole są wigilie klasowe i wspólne świętowanie, dlatego też 20 grudnia.2017 roku odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VII i VI, pt.: „Tajemnice Bożego Narodzenia” z wykorzystaniem wierszy ks. Jana Twardowskiego i pięknych polskich kolęd.

Boże Narodzenie w szkole

Utworzono dnia 21.03.2018, 12:04